HOTEL LONDON Kapitulská 5 Trnava

 

Napísali o nás - MY TRNAVSKÉ NOVINY


~~Romantika pod hradbami 
 
Intímna atmosféra, svetlá sviečok a nádherné pozadie starobylých hradieb. Taká je svadba v Hoteli London. 
 
TRNAVA. Jedna z najstarších ulíc v historickom centre Trnavy je domovom hotela s rodinnou atmosférou. Priestor v tesnom dotyku historických hradieb je obľúbeným miestom pre čoraz populárnejšie malé svadby.
„Naša kapacita pre usporiadanie svadobnej hostiny je približne štyridsať miest. Svadobní hostia môžu využívať tiež presklenú terasu, ktorá je súčasťou reštaurácie. Je tam možnosť pripraviť posedenie pre gratulantov, aj detský kútik pre najmenších svadobčanov,“ hovorí riaditeľka Hotela London Ľudmila Novotná.
Ak by mali budúci manželia záujem pozvať viac hostí, hotel im vie vyhovieť. Tanečný parket potom umiestnia do stanu na nádvorí hotela.
„Svadobnú hostinu pripravíme aj v iných priestoroch formou cateringu. Poradíme pri výbere svadobného menu, zabezpečíme kompletnú výzdobu v akejkoľvek farbe, kvetinové aranžmány, svadobné torty, koláče, slané pečivo a hudbu. Novomanželia majú možnosť stráviť svadobnú noc v hotelovej izbe,“ doplnila Novotná s tým, že veľký dôraz kladú najmä na vysokú kvalitu a čerstvosť potravín a na individuálny prístup.
Rozhodujúci výber
Najmä pri malej svadbe hrá podľa nej výber vhodného priestoru dôležitú úlohu. Hostia by sa v ňom nemali cítiť stratení a nemal by pôsobiť prázdno. Vhodnejšie ako veľké sály kultúrnych domov sú preto intímnejšie hotelové salóniky či reštaurácie.
„Práve pri malej svadbe by si snúbenci mali dobre zvážiť, koho pozvú k svadobnému stolu, aby prípadne niekoho neurazili. Treba myslieť aj na tých hostí, ktorí nie sú z rodinného kruhu. Záleží na tom, aby sa cítili dobre a bavili sa, nie sa cítili odstrčení,“ hovorí Novotná.
Pri menšom počte hostí ponúkajú aj možnosť individuálneho výberu menu. Často je totiž ťažké trafiť sa do chuti všetkým stravníkom.
„Je to možno trochu časovo náročné, ale určite tým nič nepokazíte,“ povedala Novotná.
Všade blízko
Výhodou Hotela London je okrem príjemných priestorov aj jeho poloha. Bazilika sv. Mikuláša, ktorá je obľúbeným miestom sobášov, je vzdialená len pár krokov. Hostia tak ušetria dlhé minúty, zvyčajne potrebné na presun k svadobnému stolu.
Priamo v hoteli a jeho blízkosti môžete dokonca vybaviť aj svadobné fotografie. Pozadie Kapitulskej ulice je fotografmi vyhľadávané, nemenej atraktívna je aj hotelová terasa.
„Má neuveriteľné čaro a je krásna v každom ročnom období. Najmä na jar, keď v nej rozkvitajú azalky, i v zime, keď je pokrytá snehom. No a výzdoba so sviečkami jej dodá tú pravú romantickú atmosféru,“ uzavrela Novotná, podľa ktorej sú v hoteli pripravení vyhovieť aj nezvyčajným požiadavkám zákazníkov. „Pomáha nám to získať nové skúsenosti a zdokonaliť sa.“
(LEN)
 
 

Prevádzkovatelia hotela London Peter a Ľudmila Novotní: Chlapci poslúchajú. 
 
 


Od septembra má 1. slovenská hokejová liga nového účastníka v podobe slovenskej reprezentácie do 18 rokov. Tá našla svoj domovský stánok aj ubytovanie v Trnave a MY sme sa išli pozrieť do hotela, v ktorom našli prechodný domov, ako vyzerajú prvé dva mesiace slovenských mladíkov.

TRNAVA. Na Slovensku funguje od septembra projekt Slovensko „18“. Ide o prípravu mladých reprezentantov v druhej najvyššej slovenskej súťaž – 1. lige. Odohrajú kompletných 44 kôl, avšak bez možnosti postúpenia do play off. Svoj domovský stánok našli reprezentanti na trnavskom štadióne a prechodný pobyt majú v hoteli London. Riaditeľka hotela Ľudmila Novotná sa tejto možnosti potešila. „Je to pre nás novinka, na ktorú sme však radi prikývli. Zmenil sa nám tým celý program. Bolo to náročné, ale zvykli sme si a sme za túto možnosť radi. Mužstvu poskytujeme ubytovanie a stravovanie. Chlapci si pochvaľujú. Obedy aj večeru mávajú formou švédskeho stolovania, o čo sa stará môj manžel Peter. Samozrejme, nesmú chýbať sladké dobroty. Celá strava je však prispôsobení ich potrebám. Teda pred zápasmi ľahšia, po zápasoch sýtejšia a podobne. Všetko sa zohľadňuje. Nemajú žiadne veľké nároky, obed mávajú klasický, ale ak cestujú k súperovi, sa im balí strava na cestu,“ vysvetlila Novotná.

Chlapci poslúchajú. Do hotela zavítali na nezvyčajne dlhú dobu mladí hostia. Podľa riaditeľky Hotela hráčom nemožno vytknúť „pubertiacke“ správanie, ale bez väčších problémov. „Priznám sa, že sme sa obávali o stav nie len izieb, ale snažíme sa to korigovať. Hoci musím priznať, že o začiatku to bolo ťažšie, postupne si aj chlapci uvedomujú, čo si môžu dovoliť. Samozrejme pomáhajú pri tom tréneri, ale treba dodať, že naozaj poslúchajú,“ prezradila s úsmevom Novotná.

Povinné doučovanie. Keďže ide o hráčov ešte v školskom veku, sedemnásť, niekedy aj šestnásť rokov, je potrebné doučovanie. „Ráno mávajú väčšinou posilňovanie. Popoludní majú k dispozícii spoločenskú miestnosť, kde absolvujú doučovanie anglického jazyka a ďalšie predmety. Zrejme však majú nejaké priestory aj na štadióne, pretože nie všetko sa doučujú u nás.“

Opäť pripravený. Projekt Slovensko „18“ má za sebou prvé necelé dva mesiace, ale napriek tomu si vyslúžil viacero chválitebných slov na svoju adresu. Mladíci nie sú medzi dospelými iba „fackovacím panákom“, práve naopak, svojich súperov poriadne potrápia a oberú aj o body. Zaznamenali štyri výhry a jedu remízu. „Nevieme, čo bude o rok, ale sme pripravení opäť poskytnúť svoje služby, ak by sa tento projekt „18“ zopakoval aj v budúcom ročníku. Nemáme s tým problém. K hokeju máme veľmi blízko. Spolupracujeme aj s trnavským manažmentom a poskytujeme stravovanie do klubu. Je pre nás poctou takýmto spôsobom spolupracovať,“ prezradila Ľudmila Novotná a na záver s úsmevom dodala: „Máme dcéru hokejistku v reprezentácii, tento šport nám je naozaj veľmi blízky. “

STANISLAV CIBULKA